Ischia - Top 5 miejsc

Czyli co warto zobaczyć na neapolitańskiej wyspie

Ogromnym plusem tej pięknej włoskiej wyspy usytuowanej niedaleko Neapolu jest fakt, że można ją bez problemu zwiedzić w ciągu tygodnia. Transport miejski jest tu na naprawdę dobrym poziomie, dlatego warto z niego skorzystać i odkrywać wyspę oraz jej ukryte skarby. Najważniejsze punkty do zobaczenia? Oto moje subiektywne zestawienie 5 miejsc, które warto zobaczyć będąc na Ischii.

  1. Zamek Castello Aragonese w Ischia Porto – jedna z głównych atrakcji na Ischii. Wejście do środka jest płatne, ale nawet jeśli nie planujecie z niego skorzystać warto wybrać się tu, aby zobaczyć go chociaż z zewnątrz. Naprawdę robi wrażenie. Będąc tutaj warto również zwiedzić miasto.
Widok z Ischia Porto

2. Plaża Spiaggia di San Montano w Lacco Ameno – piękna plaża, której nie może zabraknąć na Waszej liście. Możecie skorzystać z płatnych leżaków lub wybrać bezpłatne miejsce, na którym odpoczniecie na własnych ręcznikach.

Lacco Ameno i piękna plaża.

3. Miasto Forio – jedno z większych miast na wyspie, które ożywa nocą. Polecam wstąpić tu na kawę i prawdziwe gelato. A wieczorem wstąpić do knajpy na drinka.

Forio w Ischia
Plaża w Forio na Ischii

4. Góra Epomeo – coś dla osób lubiących aktywność podczas urlopu. Jeśli do nich należycie warto wybrać się na wspinaczkę i zobaczyć wyspę ze szczytu. Widoki są naprawdę zachwycające. Wspinaczka trwa około 1,5 godziny. Na szczycie warto napić się kawy w jednej z restauracji.

Chmury na górze Epomeo.

5. San’t Angelo – moje ulubione miejsce na wyspie. Piękne miasto, które kusi białą zabudową i pięknymi widokami. Koniecznie powędrujcie jego uliczkach i spróbujcie pizzy w jednej z restauracji w tym mieście. To też świetne miejsce, aby kupić pamiątki.

San't Angelo - najważniejsze informacje o Ischii
Piękny widok na San't Angelo na Ischii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.