Ischia - najważniejsze informacje o wyspie

Lot

Najbliższe i najlepiej dostępne lotnisko znajduje się w Neapolu. Ja swoją podróż na Ischię rezerwowałam poprzez biuro podróży Itaka, w którym miałam już zapewniony lot jak i również prom, który zabrał nas na wyspę. Podróż z lotniska na wyspę trochę trwa, ale przeprawa promem to naprawdę świetna atrakcja, która zapewnia dodatkowo piękne widoki.

Neapol

Komunikacja

Jeśli chodzi o transport po wyspie najlepiej postawić na komunikację miejską. Autobusy kursują dosyć często, ale faktem jest, że nie zawsze są na czas. Autobusy jeżdżą zazwyczaj na dwóch trasach – po północnej części wyspy i po południowej. Na każdym autobusie znajdziecie napis z informacją o przystanku końcowym.

Nocleg

W Ischii jest obecnie zakaz budowania nowych hoteli. Dlatego właśnie wyspa ma tak niepowtarzalny klimat. Nie znajdziecie więc tu nowoczesnych wieżowców. Jeśli więc lubcie nowy design miejsce noclegowe może nie przypaść Wam do gustu. Jeśli jednak wolicie klimatyczne miejsca Ischia będzie strzałem w dziesiątkę.

Mój hotel znajdował się w Forio i było to idealne miejsce wypadowe na wyspie. Dodatkowo hotel zachwycił mnie swoją restauracją hotelową a la carte.

Ischia - Top 5 miejsc, które warto zobaczyć

Co zjeść?

Kocham włoską kuchnię, a dzięki Ischii pokochałam ją jeszcze bardziej. 😉 Koniecznie spróbujcie cytrynowego risotto, które dzięki rosnących na wyspie cytrynom ma wyjątkowy smak. Pizza marinara, gnocchi w sosie pomidorowym, naturalne lody, wyjątkowe cappuccino i limoncello – wszystko to na pewno Was nie zawiedzie.

Jedzenie w Forio
Kawa z widokiem na górę Epomeo.

Co przywieść ze sobą?

Limoncello – zrobione z cytryn rosnących na wyspie ma wyjątkowy smak.

Rucoletto – trunek wyrabiany w tej cześci Włoch zrobiony z… rukoli. 😉

Przyprawę do cytrynowego risotto – można spróbować zrobić je w domu. 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.